Napoved: Podelitev Jabolka navdiha klicnemu centru za informacije o koronavirusu

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor bo vročil repliko Jabolka navdiha Klicnemu centru Vlade RS za informacije o koronavirusu.

V klicnem centru so od njegove vzpostavitve, 9. marca 2020, kot svetovalci delovali študenti višjih letnikov medicine naše fakultete. Jabolko navdiha bo prevzela prof. dr. Mojca Matičič s Katedre za infekcijske bolezni in epidemiologijo UL MF, ki je v klicnem centru delovala kot strokovna mentorica študentom medicine. Sprejema se bodo udeležili tudi študenti-svetovalci v klicnem centru in predstavniki sodelujočih institucij (Urad Vlade RS za komuniciranje, Ministrstvo za zunanje zadeve, Ministrstvo za javno upravo, Ministrstvo za zdravje, predstavniki Projekta Imuno, NIJZ, predstavniki Univerzitetne psihiatrične klinike Ljubljana in drugi).