Vodstvi UL MF in UKCL obiskali eno najboljših bolnišnic v Evropi

Predstavniki vodstev Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani (UL MF) in Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana (UKCL) so 18. oktobra obiskali eno največjih in najboljših univerzitetnih bolnišnic v Evropi, bolnišnico AKH na Dunaju. Univerzitetna bolnišnica AKH Dunaj spada med 25 najboljših bolnišnic na svetu. Vodstvo bolnišnice nam je prestavilo organizacijo bolnišnice s poudarkom na medsebojnem sodelovanju med njimi in Medicinsko univerzo Dunaj.

Bolnišnica je trenutno sredi velikega investicijskega cikla, vrednega 900 mio EUR. Pri financiranju ter strategiji izvajanja investicijskih projektov ima poleg vodstva bolnišnice pomembno vlogo država Avstrija in mesto Dunaj.

Obisk je nadaljevanje vzpostavitve tesnejšega sodelovanja obeh inštitucij (UL MF in UKCL).