Vsebina:
Študenti se seznanijo z glavnimi značilnostmi razvoja upravljanja zdravstvene dejavnosti v preteklosti in spoznajo njegovo sodobno organiziranost ter izzive na tem področju. Posebej so predstavljene razmere v Sloveniji. Seznanijo se s temeljnimi programi in aktivnostmi za zagotavljanje uspešnega in učinkovitega varovanja zdravja prebivalstva in s temeljnimi metodami dela na tem področju.
Nadalje spoznajo posebnosti upravljanja zdravstvene dejavnosti. Poseben poudarek je namenjen medsektorskemu sodelovanju in pristopom, ki jih je potrebno upoštevati pri vzpostavljanju takega sodelovanja. Študenti spoznajo pomen partnerskega sodelovanja med različnimi organizacijami (vladnimi, nevladnimi, civilnimi skupinami, strokovnimi organizacijami) kot tudi med javnim in zasebnim sektorjem.
Predstavljen je pomen podatkov in informacij za sprejem odločitev in za vodenje na področju zdravstvene dejavnosti. Posebej so obravnavani viri, ki so potrebni za uresničevanje nalog na področju zdravstvene dejavnosti (človeški, finančni). Študenti spoznajo ključne pristope k projektnemu delu.
Cilji in kompetence:
Najpomembnejši cilj je spoznavanje z osnovami managementa v zdravstvu.
KOMPETENCE:
Študenti
Poznajo posebnosti uspešnega vodenja neprofitnih organizacij ter pomen sodelovanja javnega in zasebnega sektorja pri tem.
NAJAVA
URNIK:
Predavanja se bodo izvajala od 10. do 13. tedna študijskega koledarja (december 2020), študenti bodo o natančnih terminih obveščeni preko spletne učilnice.