|
Medicinska fakulteta Univerze v Ljubljani, v sodelovanju z
Medicinsko Univerzo Graz in Katoliško Univerzo Leuven organizira
COGDEC POLETNO ŠOLO 2021
Poletna šola 2021 je del H2020 projekta COGDEC (Twinning), cilj katerega je prenos najnaprednejšega znanja na področju uporabe metod slikanja možganov iz dveh mednarodno priznanih raziskovalnih institucij.
Predavatelji iz Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani, Medicinske Univerze Graz (MUG) in Katoliške Univerze Leuven (KU Leuven) bodo svoje znanje in izkušnje na področju preučevanja kognicije in analize podatkov, pridobljenih z različnimi tehnikami slikanja možganov (MR, EEG), predstavili na interaktivni delavnici, ki bo predvidoma potekala v živo v Ljubljani. V primeru slabih epidemioloških razmer in morebitnih omejitev bo delavnica izpeljana preko oddaljenega dostopa.
Delavnica je namenjena diplomantom različnih ved (medicina, biologija, kemija, matematika, fizika, psihologija, informatika in kognitivna znanost), ki:
a) se želijo spoznati z MR in EEG metodami slikanja možganov, kot primarno metodo njihovega raziskovalnega dela za razumevanje mehanizmov kognicije in kognitivnega upada pri ljudeh;
b) želijo spoznati možnosti uporabe metod MR in EEG slikanja možganov, kot sekundarne, dopolnilne raziskovalne metode za razumevanje mehanizmov kognicije in kognitivnega upada pri ljudeh;
c) želijo spoznati povezavo med MR in EEG zaznanimi spremembami možganov in klinično oceno kognicije in kognitivnega upada pri ljudeh.
Delavnica bo potekala v angleškem jeziku. Delavnica bo ponudila spoznavanje z Matlab orodji za analizo signalov EEG in ostalih naprednih metod slikanja možganov ter predstavitev najnovejših dognanj in aktualnih projektov iz področja uporabe slikovnih metod za preučevanje možganov in kognicije. Podrobnejši program se nahaja na naslednji povezavi. Udeležba na delavnici je brezplačna.
Za računalniško in programsko opremo bo poskrbljeno. V primeru izvedbe delavnice preko oddaljenega dostopa bodo udeleženci potrebovali svoj računalnik in dobro internetno povezavo, podrobna navodila glede potrebne programske opreme, povezave, postopkov in ostalega bodo dobili pred delavnico. Vsem udeležencem bomo predhodno poslali tudi nekaj dodatnega gradiva (teoretične osnove področja, Matlab skripte…) v povezavi s praktičnim delom delavnice.
Pogoji za udeležbo na delavnici so:
a) zaključena 2. bolonjska stopnja študija ustrezne smeri (medicina, biologija, kemija, psihologija, informatika, matematika, fizika, kognitivna znanost, ali podobno);
b) upoštevane bodo le prijave udeležencev, ki še nimajo doseženega doktorata (vendar so lahko že vpisani v doktorski program) in imajo manj kot 4 leta izkušenj s polnim delovnim časom v raziskovalnem delu;
c) osnovno predznanje programskega jezika in okolja Matlab. Udeleženci, ki tega predznanja še nimajo, bodo pred začetkom delavnice lahko opravili začetni tečaj Matlaba, ki je brezplačno dosegljiv na naslednji povezavi.
Število udeležencev je omejeno. Prijave sprejemamo do petka, 3. 9. 2021 na naslednji povezavi.
Skupaj s KU Leuven smo pripravili 6 predlogov tem za doktorsko disertacijo. Udeležencem, ki jih zanima skupni doktorski študij (Joint PhD) omogočamo kritje stroškov 10-dnevnega obiska v KU Leuven in možnost dogovora o skupnem raziskovalnem delu. Podrobnosti o predlaganih temah se nahajajo na naslednji povezavi. Število mest je omejeno.
Za študente Biomedicine je udeležba na poletni šoli priznana kot izbirni predmet in ovrednotena s 5 ECTS kreditnimi točkami.
Informacije v zvezi s projektom se nahajajo na strani projekta COGDEC, za dodatna vprašanja pa smo vam na voljo preko e-maila: cogdec(at)mf.uni-lj.si
Information on Cogdec Summer school 2021 in English language will be uploaded soon.
Povezave na informacije, povezane s preteklimi Cogdec šolami:
Članek | Povzetek Zimske šole 2020 |
Vabilo | Vabilo na Zimsko šolo 2020 |
Članek | Povzetek Poletne šole 2020 |
Vabilo | Vabilo na Poletno šolo 2020 |